İLK YAZI

2
448

İsmail Sofuoğlu

Yaklaşık 5 yıl oldu, herhangi bir konuda yazı yazmayalı, evet zaman durmuştu beş yıl önce benim için çok sevdiğim ülkemden ayrılırken. Şimdilerde kendisi de mazi olan İstanbul’daki havaalanında son bir özçekim yapmıştım twitter için. Hatırlıyorum da, o görüntü twitterdaki en son paylaşımımdı. Kırgınlık vardı üzerimde, herşeye ve herkese karşı. Hadiseler ve yaşanmışlıklar çok yormuştu beni birkaç yıldır ve herkesten uzaklaşmak istiyordum kaçarcasına. O kadar zordu ki kendini yaşadığın toplumdan alıp çıkarmak, 6-8 ay öncesinden çocukları göndermiştim, 2014 yılı yaz aylarında. Sonra da aşama aşama taşındık ülkeden ve son twitter fotoğrafı ise Türkiye kitabının ilk cildinin bitiş kapağina konulan resim olmuş gibiydi. Bilemediğim şey ise Türkiye kitabının kaç cilt olduğuydu.

Tam 5 yıldır, Türkiye ile ilgili hiçbir siyasi konuda kalem oynatmadım desem abartmış olmam, sosyal medyadaki bir iki mesaj dışında. Daha önce birkaç yıl köşe yazarlığı konusunda tecrübem olsa da, tematik bir portalda bir ilki yaşıyorum. Yazılacak o kadar çok konu var ki, insan nereden başlayacağını bilemiyor. Ben daha çok kendi yaşadıklarımı ve yaşanmışlıklarıma iç dünyamın yorumlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yazılarıma başlamadan önce de, bir kaç satırla kendimden başlamak istiyorum. Tıp alanında ihtisas yapmış ve mesleki olarak Türkiye’de akademik kariyerinin zirvesine ulaşmış, tıp doktorları ve uzmanlar yetiştirmiş ve üst düzey yöneticilik yapmış birisiyim.

Bu portalın takipçileri büyük çoğunlukla Türkiye’deki diktatoryal rejimin mağdurları olacağından yazı konuları da genel de bu minvalde olacak. Siyasetin yaşamı ve insan hayatını doğrudan etkilediği bir coğrafya olan Ortadoğu’da öncelik başka ne olabilirdi ki. Bu durumun insan sağlığına etkilerine de değineceğiz zaman zaman, örnekleriyle birlikte.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here