İki Suçlu Çıktı Meydana İkisi De Belasını Birbirinden Bula

0
332

İlyas Yavuz

Bir köşede iktidarda kalmak için kendi ailesini bile masaya sürmek, hatta kendi dininin hükümlerini fiilen kaldırmak dahil her türlü fedakarlığı! Yapabilecek Neo Machiavellist SİYASAL İSLAMCI İKTİDAR.

Öbür yanda Rusya’nın sömürge valisi edasıyla racon kesen liderinden gül alacak kadar PKK’lı, şimdilerin en gözde milliyetçisi (AKP’nin Müslümanlığı (!) kadar Atatürkçü), yüz binlerce faili meçhulün şüphelisi GÖLGE İKTİDAR.

Sahnede bir silah görüldü mü, oyunun son perdesine kadar o silah muhakkak patlar, malum suç ortakları da şimdiden birbirine gösterdikleri kılıçları kınından illaki çekeceklerdir.

Bunlar birbirini “bankaya neden para yatırdın, neden falanca ile pikniğe gittin, neden kermes düzenledin” diye değil; “falanca bombayı neden patlattın? Falanca insanların kafasını neden kestin” diye suçlayacaklar.

Çünkü aralarındaki muhabbet hiçbir zaman masum bir aşk ilişkisinden kaynaklanmadı; şehvet amaçlı geçici ve tek seferlik bir mut’a nikahıydı. İş bittiği için nikâh da bitti.

Bakmayın 500 bin kişiyi kuzu kuzu gözaltına aldıklarına (ki bu bile KHK’lıların terör örgütü olmadığını dünyaya ispatlamıştır), birbirine çekecekleri operasyonlarda kafa kesen El Nusra, IŞİD/Sadat teröristleri her şeyi deneyecektir.

Aynı şekilde düzenli birlikleri ve proje adamlarını kontrol eden Rus sömürgecileri sokağa bir kere çıktı mı halk falan dinlemeyecek, egzozlara tıkanan slip donlar veyahut önlerine çıkan çöp kamyonları ile durdurulamayacaktır.

Taraflardan biri diğerini (muhtemelen Rus sömürgecileri siyasal İslamcıları) yiyecek ve (ulusalcıların tamamının ve halkın belli bir kesiminin üzerinde uzlaşabileceği) eski bir Genel Kurmay başkanını devletin başına geçirmeye çalışacaktır. Dikkatli gözler bunun işaretlerinin epeydir verilmeye başlandığını görmüştür.

Filmin finali o şekilde mi olur bu şekilde mi olur kesin olarak bilinemez ama tabiri caizse taraflardan biri mezara; diğeri mapusa gidecektir.

‘YAKLAŞMAKTA OLAN’A GÖRE PRATİK TAVSİYELER

Yaklaşık dört yıldır yedi yüz bin kişi, sözüm ona yargılamak suretiyle Neo soykırıma tabi tutulyor.  Bu mazlum ve onurlu yuzbinlerden biri olarak epeyce tecrübe edindiğimizi düşünüyorum.  İnsanlık namına taraflara bir takım tavsiyelerde bulunmamız şarttır.

ERGENEKON YAPILANMASI ÜYELERİ: Şayet mapus size kısmet olursa şimdiden söyleyelim bu sefer işiniz yaş, bu siyasal İslamcılarda din iman yok, öyle eskisi gibi kıyak tutukluluğu unutun. İçeride sizlere her türlü eziyeti ederler, spor hakkı, görüş hakkı, telefon hakkı… söz konusu bile olmaz. Ek olarak üç kuruşluk gardiyan bozuntuları her gün hakaretler ve tehditler savurarak arama yapar. Bu esnada aileleriniz lojmandan anında sepetlenir, protesto ederken coplanır, siyasal İslamcılar tarafından tecavüze uğrar (onların tabiriyle kızlarınızla karılarınızla oruç açılır… Kendilerine helal sayarlar), çocuklarınız ailelerinizden alınıp çocuk esirgeme kurumuna verilir, kızlarınız büyüdüklerinde devlet adına ajan / fahişe olarak kullanılır. Ağaç kökü yerler. Genel Kurmay; yani HuluSİSİ size avukat göndermez. Bunlar sadece ilk anda akla gelenler…

SİYASA İSLAMCI ALT TABAKA: Şayet mapusa sizi koylarlarsa külliyen yandınız. Tüm hukuksuzluklarda fiilen sizin imzanız var. Olay mahalli parmak izlerinizle dolu. Kökten dinci olduğunuz için uygar dünya sizden nefret ediyor, sesinizi asla duymayacak. İtirafçı olmak sizi sadece örgüt üyeliğinden kurtarır. Siz ayrıca insanlığa karşı suçlardan (sistematik soykırım) yargılanacaksınız. Ohal KHK’si ile size güvence getirildiğini sanmayın, Kenan Evren kendine Anayasal güvence getirmişti, yine yargılandı. Muhtemelen hiçbir politik konjonktür sizi içeriden çıkaramayacak. Bu Ergenekoncular nerdeyse sizin kadar zalim. Kendine gazeteci diyen bazı tetikçi abileriniz canlı yayınlarda nereye kaçağını konuşmaya bile başladı.

Son olarak, bu tarafların herhangi biri içerisinde yer alan, mayın eşeği olarak tabir edebileceğimiz  kullanışlı aptallar …

İlk çatışmada sizler öne sürülecek; sizler yem olarak feda edileceksiniz.

Bu yüzden şimdiden;

1. Lojmanı hemen şimdi boşaltıp kiraya çıkın.

2. Ev aramasında suistimale açık şeyleriniz illa vardır, kurtulun.

3. İyi bir avukata şimdiden vekâlet verin.

4. İçeride sıkıntı olacağı için gerekirse (diş, prostat, menisküs..falan) tedavilerinizi şimdiden yaptırın.

5. Ziyaretleri hesaba katarak ailenize yakın bir yerde teslim olun.

6. Son olarak, cezaevlerinde ziyaretçiler artık retina taraması ile giriş çıkış yapıyor ya.. Çıkışta kadınlar sırasında kuyruk oluyor. Nedenini sorarsanız; eşler ve anneler daha çok ağladığı için retina makinesi çıkışta gözlerini tararken çoğu zaman hata veriyor. Aklınıza gelirse kuyruğun sebebi bu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here